Barevné trendy 2021 v interiéru z pohledu colorterapeuta!

Barevné trendy 2021 v interiéru z pohledu colorterapeuta!

Vítám vás u malého designového okénka pro rok 2021.

Zajímám se o trendy, barvy a design. Blíží se doba designového „mazlení“ mého nového domu a proto se podíváme na zoubek trendy barvám v interiéru.

Barvami roku 2021 jsou světle šedá a jasně žlutá. No, v kombinaci s energiemi, které létají ve vzduchu již delší dobu, by tato kombinace ještě více podtrhla již takhle vypjaté energie ega, které válcují tuto společnost.

Všimli jste si, jak jsou v této době lidé agresivní a egoističtí a jak je neustále podněcován boj ze všech stran? Všímám si chování lidí a této společnosti již delší dobu a každý, kdo má oči a energie dokořán otevřené, to vnímá.

Tak se tedy ptám. Proč právě jasně žlutá?

Silný a jasný odstín žluté totiž podněcuje přesně tyto energie. Ego, vztek, agresi. Je to zvláštní, že zrovna v roce 2021, kdy je celosvětovým tématem ego, se objeví módní trend, který ještě přiloží pod kotel.

Jako terapeut rozhodně jasně žlutou nedoporučuji! Pokud budete i nadále na žluté barvě trvat, volte pastelově žlutou. Ta zjemní energie a bude působit v úrovni duše a ne v úrovni ega! Rozhodně bych se jasně žluté barvě snažila vyhnout hlavně v dětském pokoji a už vůbec bych ji nekombinovala s výrazně červenou, což bylo módní v dobách mého mládí, ale dětem to na náladě rozhodně nepřidá!

Do interiéru, volte světle šedou v kombinaci s růžovou, fialovou, vínovou nebo trávově zelenou. Záleží na tom, co od svého obývacího pokoje, či ložnice, očekáváte.

Víte, že barevné tóny mají svou osobitou frekvenci a měly by se sladit s vašimi energiemi hlavně pokud je budete používat ve svém životním prostoru? Na frekvenci totiž záleží!

Představte si své tělo jako soubor frekvencí, jako kompozici tónů a barvy jako noty. Nemůžete zahrát jiný tón, než ten, který se k vám hodí, jinak bude celý orchestr hrát falešně!

A v neposlední řadě bych ráda zdůraznila, že za pomoci colorterapie se dají řešit dlouhodobě stagnující energie ve všech oblastech života.

Já osobně bych volila např. do obývacího pokoje barvu světle šedou, dekor dřeva v kombinaci s pastelově růžovou a vínovou. Ráda bych, aby společný rodinný prostor vibroval láskou, harmonií a překrásnou energií rodinného zázemí, které vždy ukotvuje žena, mé milé dámy.

Naše ložnice bude plnit roli oázy léčení a odpočinku. Všichni prospíme dost velkou část svého života a já bych ráda, aby se naše tělo ve spánku regenerovalo. Ano! I toto je možné!

Náš životní prostor ovlivňuje naše energie a naši spokojenost více, než si dokážeme představit. Ano, dá se bydlet kdekoliv a být vděční. Ano, dá. Ale jsme skutečně do hloubky spokojeni s místem, kde žijeme? S prostorem, který nás obklopuje?

A skutečně dostatečně využíváme potenciál našeho životního prostoru?

Pokud si sami s colorterapií neporadíte, ráda vám pomohu s návrhem barev, tónů a materiálů.

Jak se cítíte při pohledu na tento obrázek?

A co cítíte při pohledu na tuto fotografii?

Přeji vám krásný a navibrovaný rok 2021.

Autorka: Tina Harmannová