Aromaterapie

Colorterapie, léčení barvami


Colorterapie je doslova "léčení barvami"

V tomto příspěvku jsem popsala jen obecně známé účinky barev. Je velký rozdíl v jejich kombinacích a působení na člověka, pokud se colorterapie nastavuje individuálně na každého jednotlivce. Tato terapie se dá zaměřit zvlášť na každou oblast života anebo určité životní téma. Můžeme pomocí terapie rozvinout vaši osobnost, posunout vás v určité oblasti, pokud dlouho stagnujete, anebo ji použít k harmonizaci životní síly a energie. Používám svou jasnozřivost v reálném životě a propojuji své schopnosti a své znalosti do jednoho celku. Tímto propojením vznikají  jedinečné služby, které jsou velmi silným individuálním nástrojem pro váš spokojený život!


Léčení barvami se užívalo již v dobách starověkého Egypta

I tradiční čínská medicína přisuzuje každému orgánu svoji barvu, stejně tak i čakry září konkrétními barvami. Dle moderní vědy, barvy vyzařují různé elektromagnetické vlnění s rozdílným působením na lidskou mysl i zdraví. Tak jako je bílá barvou čistoty, je žlutá barvou aktivity a pohybu, rozveseluje a podporuje funkci žlučníku. Zelená je uklidňující, červená zase vzrušující, stimuluje srdeční činnost a metabolismus…
 
Působení barev se využívá například v solných jeskyních. Barvy zdí v domě dokážou ovlivnit vzhled celé místnosti, uklidňují nebo podporují koncentraci. Barvy oblečení se pak podílejí na tom, jak se cítíme my i lidé v našem okolí.
Podívejme se blíže na význam jednotlivých barev.  Rozhodněte se správně při výběru barev oblečení pro konkrétní příležitost. Charakteristika barev se vám bude hodit při malování konkrétních místností, třeba ložnice nebo pracovny. Barvy léčí emoce, ladí naše energetické pole a pomáhají nám k duševní pohodě a koncentraci.
 
  • Bílá barva je barvou světla, spojuje v sobě všechny barvy duhy. Představuje čistotu a nevinnost, je symbolem duchovna. Bílá je spojena také se zdrženlivostí, patří k lidem se svobodnou duší. 
  • Žlutá barva je veselá, vyjadřuje hravost, zvídavost a jasnou mysl. Žlutá je barvou slunce, působí příznivě na psychickou pohodu, stimuluje intelekt, povzbuzuje komunikaci. Žlutá tak patří ke komunikativním osobnostem. 
  • Oranžová barva je tvořivá. Podporuje aktivitu a komunikaci. Je barvou emocionálního tepla. Stimuluje chuť k jídlu. Oranžovou barvu mají rádi lidé energičtí a společenští.
  • Červená barva představuje vášeň, sílu a vitalitu. Červený je žár ohně, symbolizuje také lásku nebo krev. Červená je barvou nebezpečí i odvahy, moci a tepla. Podporuje aktivitu. Lidé, kteří mají v oblibě červenou, jsou vášniví a přímí. Bývají to rození vůdci.
  • Růžová je romantická, jemná a laskavá. Vyjadřuje ženskost a citlivost, je symbolem láskyplného vztahu. Růžovou barvu upřednostňují citliví a trpěliví lidé.
  • Zelená je barvou harmonie. Je svěží, uklidňující, klidná, ale chladná. Zelená představuje pučící přírodu, jaro, mladí, naději a rovnováhu. Zelená povzbuzuje regenerační procesy. Není divu, že zahradníci a květináři mají v oblibě právě zelenou.
  • Modrá je barvou moudrosti a pravdy. Modrou reprezentuje blankytná voda nebo barva letního nebe. Symbolizuje nekonečno a klid. Modrá vyjadřuje čistotu a svobodné myšlení, podporuje vývoj.
  • Fialová je barvou inteligence a fantazie. Je symbolem meditace a duchovna. Je zdrojem inspirace. Fialová je oblíbenou barvou snílků, kreativců a umělců.
Tina Energy® záruka energie

Tina Energy® záruka energie

Specialista v oblasti zdravého životního stylu (ENERGYSTYLU)
Zabývám se převážně obnovou životní energie
Mentální koučka, motivátorka a průvodkyně na cestě k duši
Provozuji e-shop se zdravou výživou, ekodrogerií, raw a bio stravou www.zivotnistyl.online

Čisté tělo, čistá duše! Raw Superfoods

Potraviny, které jsou nejzdravější a nejprospěšnější na této planetě. Potraviny, které jsou plné vitamínů a antioxidantů. Potraviny, které nemají žádná “ale”. Potraviny, které zkvalitní a prodlouží váš život. Nejlepší životní investice je vždy do našeho zdraví!