Tentokráte o síle myšlenky.

Tentokráte o síle myšlenky.

Na počátku byla myšlenka si uspořádat vlastní život.

Uplynulý týden byl, mírně řečeno, jízdou na horské dráze. Běhali jsme po úřadech a institucích a optimalizovali naše finance. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se za jeden týden dá změnit vše, co v této oblasti nebylo optimálně nastaveno. 

Potřebujeme nový dům a tak jsme se rozhodli pro optimalizaci financí. Našli jsme si finančního poradce, který nám  doporučil pro nás optimální řešení na míru. Našel způsob, jak využít naší stávající nemovitosti, ušetřit měsíční splátky na nevýhodné úvěry a navíc ještě postavit náš vysněný dům. Vybral pro nás z mnoha nabídek tu nejvýhodnější  hypotéku. Přes to, že schvalovací proces není úplně příjemnou ani krátkou záležitostí, jsme vytrvali a díky tomu jsme mohli refinancovat nevýhodné půjčky a začít se stavbou. 

No jo, jenže já cítila, že se potřebuji posunout ještě mnohem dál, a tak jsem začala hledat nejoptimálnější řešení pro mě do mnohem větší hloubky.

Změnila jsem operátora, abych co nejefektivněji využila nabízené tarify a měla možnost dále pracovat s obnosem, který mi zůstane. No, a jak už to bývá, protože jako žena jsem nespokojená, když věci nejsou “top”, nakonec jsem podrobila revizi taky všechny naše výdaje.

Byla to “fuška” všechno zmáknout a oběhat za jeden týden s dvěma dětmi , ale povedlo se.

Všechny platby jsou zoptimalizované a já si užívám pocit svobody.  Kromě toho, že finanční specialista našel v našem rodinném rozpočtu korunky na nový dům, se mi povedlo ještě zefektivnit naše výdaje o dalších 2.990 Kč měsíčně (to je ročně 35880 Kč). A to už je slušná sumička.

Ušetřenou částku jsem se rozhodla rozdělit na třetiny.

Jednu třetinu mám pro sebe jako rezervu a zbylé dvě třetiny jsem se rozhodla investovat. A jak? Na to mám ještě dost času na rozmyšlenou, protože na účtě budou až za rok. Rozhodnutí co s nim, tak odkládám až na 10.7.2021.

A teď mohu s čistým srdcem říci: “Jsem spokojená”.

Mám v životě vše, co potřebuji. “Budget”, s nímž mohu tvořit a a tomu i pořádek v rozpočtu. Můj systém financí tak dosáhl “stability” a já nechápu, proč jsem se do toho nepustila už dávno. 

No, asi jsem čekala, že to přijde samo, nebo že to za mě udělá někdo jiný.

 

Na základě vlastní zkušenosti doporučuji našeho optimalistu (specialistu na oblast financí a bydlení). Bez něho bychom ještě dnes platili splátky a neměli na nový dům. Konzultace je zdarma a jak se říká: “líná huba, holé neštěstí” Přeji vám úspěšný start do nového života. 

Vítám Vás, dovolte mi, abych se Vám představil.

Michal Schich – jsem optimalista 🙂

Bankovní a finanční specialista, realitní makléř, poradce a optimalista v oblasti “finance a bydlení”. Vyřeším prodej a financování vaší nemovitosti a pomohu zoptimalizovat výdaje vaše i vaší domácnosti.

Vytvořím vám finanční plán a najdeme to nejoptimálnější řešení pro vaši změnu v oblasti financí a bydlení. 

Téměř vždy se vyplatí svěřit se do rukou odborníkovi, který perfektně zná jak obchodní specifika finančního trhu, tak i právní náležitosti.

Poradím, pomohu a vysvětlím! Jsem zde pro vás.