Pochopení strachu ze samoty

Pochopení strachu ze samoty


Jaký druh chování spouští tento program?

  • Panické ataky, hrůzy a děs, pocit samoty, i když nejsme sami.
  • Ublížení nás samých a až nezdravá touha mít vedle sebe někoho.
  • Ukrývání své osobnosti a přizpůsobování se vlastní představě o nás samých. 
  • Strach z nepřijetí okolím. Formujeme se tak, abychom byli přijímáni.

Samota není nepřítel ani protivník. Samota je příležitosti k sebepoznání.

Tento strom si klade spoustu otázek na které prozatím nemá odpovědi. Ani v nejmenším si neuvědomuje, že už dávno všechny odpovědi zná. Jsou jeho součástí. Ukryté hluboko uvnitř sebe samého. Je to proto, že prozatím nenašel odvahu podívat se do své duše. A proto dostal tento dar v podobě samoty, aby našel cestu k sobě! Jediné, co mu může zabránit se na tuto cestu sebepoznání vydat je strach. Strach, že najde něco, co ostatní stromy nepřijmou. Strach, že se může odlišit. Strach, že se dozví pravdivé odpovědi na všechny své otázky. Strach je jediná překážka, která před námi stojí. Co je vlastně strach? Je to jen myšlenka, která vyvolá pocit! Tak proč nás může tolik ovládat? Kde vzala takovou sílu, aby z nás udělala otroky? I tuto odpověď bys našel, kdybys našel odvahu být chvíli sám. Pokud strach živíme svou pozorností a odmítáním, roste.

Tento strom přijal svůj strach i svou samotu. Ví, že on sám je jediný, kdo mu může pomoci najít své ztracené já a dojít k pochopení jeho vlastní existence. 

Přijímám svůj strach. Uvědomuji si, že je to jen myšlenka, která vyvolává určitý pocit. Věřím si! Samota je příležitost k sebepoznání. A já za tuto zkušenost děkuji! Cítím, jak ke mě přichází má ztracená energie. V tuto chvíli jsem obklopen(-a ) energií. Žiji a prožívám každý den naplno. Obraz, který vidíte na úvodní fotografii od AdriArt můžete zakoupit