Jak se učit doma s dětmi 3-6 let v rámci domácí výuky

Jak se učit doma s dětmi 3-6 let v rámci domácí výuky


Součástí vědomého bytí je neoddělitelně i vědomé rodičovství.

Zcela zákonitě jsme proto byli před proměnu v této oblasti života postaveni i my. 

Na těchto stránkách vám nyní nabízím pár tipů a nástrojů, jak touto změnou projít. Kdo mě zná, ví, že nejdůležitějším nástrojem je pro mě intuice a správné „hmotné“ pomůcky. Úplně na počátku jsem se musela této energii zcela otevřít a přijmout ji do svého života! Následně jsem se vědomě rozhodla vydat se touto cestou a nakonec jsem potřebovala svůj záměr zrealizovat. Jako první se mi dostala do ruky kniha „Nauč se, jak tou dělat sám“, po jejímž přečtení jsem získala úplně nový pohled na výchovu dětí a na rodičovství jako takové.  A k tomu mi do cesty přišly další pomůcky, které jsem se rozhodla pro ty z vás, kteří touto cestou kráčíte, nebo kráčet budete, nabídnout i na mém e-shopu.

Komplexní, pečlivě sestavená publikace, psaná srozumitelným způsobem, pro všechny, kteří se chtějí seznámit se základy pedagogiky Montessori. 

Pedagogika podle Marie Montessori staví do popředí co největší míru samostatnosti dítěte, dává mu možnost postupovat v učení vlastním tempem a vybírat si, jakým aktivitám se bude věnovat. Tato kniha vysvětluje pedagogiku Montessori od základu a činí tak přístupným a srozumitelným způsobem. Obsahuje jak historii tohoto alternativního pedagogického směru, který je u nás stále oblíbenější, tak jeho hlavní principy, etapy vývoje dítěte, vhodné pomůcky i popisy role toho, kdo dítě na jeho cestě vzděláváním provází doma i ve škole. V knize naleznete rovněž návrhy na aktivity: praktické, sensorické, jazykové a matematické.

Velký sešit pro děti od 5 let je plný vzdělávacích aktivit s prvky Montessori pedagogiky, při nichž děti mohou objevovat přírodní zákony, vesmír a mnoho dalšího. 

Tento velký sešit postavený na principech Montessori je věnovaný dětem od 5 let. Nabízí mnoho různorodých vzdělávacích aktivit, se kterými děti mohou objevovat vědecké postupy a přírodní zákony. Sešit je rozdělený na část o vesmíru a o životě na Zemi. Nejprve se dítě vydá na úchvatnou cestu po vesmíru a bude objevovat Zemi, vesmír a sluneční soustavu. Následně bude mít možnost objevovat živý svět pomocí různých hravých úkolů, které se týkají světa rostlin, zvířat a lidského těla. Jednotlivé aktivity přejímají základy a postupy Montessori pedagogiky. Dítě tak má k dispozici kartičky na rozstříhání, lepení nebo hraní.

Poznej planetu Zemi s touto zábavnou knihou! Odklápěj okénka, posouvej pohyblivými prvky a zjisti třeba to, jaká máme na planetě podnebí. 

Kde se bere déšť? Jak vznikají ostrovy? Co je to kontinent? A kde jsou pouště? Naše planeta je tak zajímavá! Zjisti, jaká zvířata žijí v lese nebo v moři, jak to vypadá v jeskyni a proč sopka chrlí lávu. Kniha pro děti od čtyř let je plná odklápěcích okének a pohyblivých prvků, díky nimž si dítě procvičí i jemnou motoriku.

Knížka s prvky Montessori.