Jak si vytvořit vědomě “nové bydlení pro šťastný život”, čili vyřešit a odstranit překážky v nás samých, které tomu brání?

Jak si vytvořit vědomě “nové bydlení pro šťastný život”, čili vyřešit a odstranit překážky v nás samých, které tomu brání?

Budu vám vyprávět náš transformační příběh, který začal tím, že jsme oba dva s mým nynějším manželem opustili své jistoty a odešli od bývalých rodin. Oba jsme změnu potřebovali. Bylo nám jasné, že máme nastoupit cestu transformace společně. Rozuměli jsme si a měli jsme stejné sny a cíle, hodnoty i priority, jak už to tak u dvojplamenů, spřízněných duší, či partnerů duše (ať už to nazveme jakkoliv), kteří jsou stvořeni jeden pro druhého, bývá 🙂

Každý ve svém životě občas dojde do bodu, kdy mu život ukáže, že je potřeba něco změnit. Právě takový moment bývá počátkem transformační cesty. Tuto cestu nastoupíte za pomoci ne-moci, dluhů, rozvodu, nebo třeba tak, že přijdete o zaměstnání. Každý jednoho dne čelí důsledkům svých myšlenek.

A proč se nám to děje? Správná odpověď zní: “Protože si sami svým způsobem myšlení tyto situace tvoříme! A je na nás, abychom pochopili, co nás k tomu vedlo!”

Naše první kroky ve společném vztahu nebyly vůbec jednoduché, neboť jsme byli nejprve vedeni trnitou cestou transformace na úrovni vztahů.

Brzy jsme pochopili, proč nás vesmír zavedl k sobě. Náhoda? To asi těžko. Já měla pochopit, že utíkat od bývalé rodiny k práci a nahrazovat péči o ni workholismem, není správná cesta. Můj manžel v bývalém vztahu zase utíkal, aby měl svobodu a mohl se věnovat svým koníčkům.

Po transformaci v rovině vztahů přišly na řadu děti, bydlení, práce a v neposlední řadě finance.

Oběma nám přišel společný sen. Postavit si krásný nový dům na krásném místě mimo Prahu, které oba dva milujeme. Od momentu, kdy se náš sen zrodil, nám někdo neustále kladl do cesty “překážky”, nebo spíše tomu budeme říkat “učební lekce”. To abychom pochopili, co v nás, tedy jaké myšlenky a pocity, nejsou v souladu s naším snem. A tak jsme byli dotlačeni sami sebou k tomu, abychom na sobě dva roky tvrdě pracovali. Neustále jsme přemýšleli o tom, proč se v katastru objevila “plomba”, kterou jsme nemohli přes veškerou snahu odstranit a proč nemůžeme starý dům prodat. Po dvou letech se nám narodila nedonošená dcerka Sofinka. A my pochopili, kde všude byl zakopaný pes. A pak už jsme jen společně s manželem přijali všechno, co se nám dělo, jako učební lekci a vydali se na cestu do nového života! Po tomto uvědomění, se, doslova ze dne na den, začaly “dít věci”. Katastr byl najednou čistý a do cesty nám přišli ti správní lidé, kteří nám pomohou náš dům prodat, abychom si mohli začít náš sen plnit. Svým pochopením jsme začali tvořit vše znovu od začátku. Takový náš “Jak se staví sen ?”

Který se právě v těchto dnech stává skutečností ...

Horké novinky na webu