Virus pod mikroskopem, aneb naučme se tvořit chtěné

Virus pod mikroskopem, aneb naučme se tvořit chtěné


Kolem nás se v těchto hodinách a dnech rozprostírá strach, obavy a beznaděj z šířícího se viru.


 

Tyto pocity jsou někdy vyjadřovány přímočaře, jindy jsou maskovány za silácké řeči a gesta, nejisté úsměvy, či nepříliš přesvědčivý optimismus.

Málokdo z mnohamiliardové populace na planetě ví, co mohlo být spouštěčem oné laviny na úrovni myšlenky a emoce a díky jakým energiím je tato lavina nesena po celé planetě a stál posilována.

Připusťme, že každý z nás jsme tvůrcem všeho, co nám přichází do života. To platí jak na úrovni individuální, tak na úrovni kolektivní.

Je dobré si uvědomit, že tvůrčímu činu vždy předchází myšlenka a slovo a bez naší pozornosti nemůže být zhmotněno vůbec nic. Jinými slovy, čemu věnujeme pozornost, to tvoříme. Nevěříte? Připomeňme se tedy zcela zásadní experiment, na němž stojí základy kvantové fyziky. Říká se mu tzv. dvouštěrbinový experiment a jeho animaci si můžete prohlédnout zde.

Pokud přijmeme tento princip, nezbývá než se zamyslet na tím, čím jsme si ten záhadný virus stvořili? Byly tedy opakující se předpovědi smrtící pandemie pouhými prognózami, anebo přímo tvorbou? A co zprávy o tom, že nejstahovanější hrou v Číně, vyvinuté dokonce českými tvůrci, se stala počítačová hra, jejíž princip spočívá v tom, že hráč, coby smrtící vir, zničí pokud možná co nejvíce světové populace. Dobré, co? https://echo24.cz/a/SMJSH/o-hru-o-sireni-viru-je-ted-obrovsky-zajem-v-cine-i-ve-svetehttps://www.expres.cz/zpravy/koronavirus-plague-inc-pocitacova-hra-zakaz-cina-vyhladit-lidstvo.A200306_144930_dx-zpravy_peve

Myslím, že jsou to jenom dva příklady možných energetických zdrojů, z nichž se ony viry mohly nejen vylíhnout, ale také posilovat. Stačí zapátrat v paměti, či v archivech a našli bychom jich jistě ještě mnohem víc.

Znamená to tedy, že bychom měli virus ignorovat a zavřít oči i uši před vším, co se kolem nás dnes děje? Kdepak! To ani není možné.

To, co můžeme udělat, je virus změnit skrze sebe samé. Tak jako on mění nás. Mění naše zvyky, způsoby chování, přetrhává pouta našich závislostí, vede nás k revizi vlastních vztahů, našeho bydlení, způsobů práce, vede nás k revizi společenských systémů. Naslouchejme tedy jeho poselství a nejděme si v onom divoce se točícím víru pro nás ten nejprospěšnější aspekt. A ten pak v sobě hýčkejme tak, dlouho, až najdeme další a další. Pak zjistíme, že se virus mění. Pomalu, nenápadně, ale zcela zřetelně. Zjistíme, že je to jenom zrcadlo nás samých.

Až se změníme my, změní se i on. A pak ho můžeme s láskou a poděkováním propustit z našich životů…