Nejfrekventovanějším tématem dneška je nepochybně „koronavirus“.

Nejfrekventovanějším tématem dneška je nepochybně „koronavirus“.

Nejfrekventovanějším tématem dneška je nepochybně „koronavirus“. Zdá se, že bez tohoto slova se neobejde žádný ilegální karanténní večírek, tisková konference, rodinná večeře, mediální zpráva, či přidušená nadávka občana pozvolna modrajícího v nasazené roušce.

Komunikace bez koronaviru je něco jako svatba bez muziky, Laurel bez Hardyho, či Barcelona bez Messiho.

Byly stvořeny nové mediální škatulky pro snadnou identifikaci správných a nesprávných názorových proudů na tento nový fenomén. Byla založena krabička s nápisem: „Zastánci roušek“ a „Odpůrci roušek“, vznikla též vysoce toxická škatule s nápisem „Popírači koronaviru“. Posledně uvedená krabice je již téměř ztotožňována se známou pikslou s popiskem „Konspirační teorie“ a „Fake news“, což již je opravdu na pováženou a onen označený „popírač“, (který však byl možná pouhým „pochybovačem“, kdo ví? ) je hrnut na radlici mediálního bagru nemilosrdně na okraj propasti. Poněkud opatrněji je prozatím nakládáno s kufříkem s nápisem „Umělý vznik viru“, byť není vyloučeno, že i na tyto ptáčky je uchystána nějaká ta mediální lopata, zvláště pro případ, že by se ukázalo, že ta malá mrška byla stvořena v tom „nesprávném hnízdečku“.

V sousedním Německu se dokonce pořádaly početné demonstrace, o nichž jsme se z našich oficiálních médií dozvěděli jen velmi málo. Zpráva dělala dojem, že se anarchisté, političtí extrémisté a proudy sympatizující s teroristy, společně s ezoteriky a vegany pustili do násilného popírání oficiálních koronavirových vysvětlení. O tzv. obyčejných občanech pak byla ve zprávě jen nepatrná zmínka. Docela by mě zajímalo, jak jemné síto použil zpravodaj k rozlišení kategorie obyčejných občanů od ostatních škatulek. Taky mě pobavila představa, jak ezoterik v duhových volných kalhotách, vrhá spolu s radikály Molotovovy koktejly na kordon nebohých policistů, ale to se patrně jen spojily informace z článku v mé hlavě.

Nyní zpět k tématu.

Kde se onen malý škůdce, zaplňující rychle (snad kromě vzduchu) veškerý prostor kolem nás a měnící rychlostí blesku naše zvyky a odebírající nám naše práva a svobody, u všech všudy vzal?

Je legrační, že v tomto si (zatím) nejsou jistí ani ti vždy a za všech okolností neomylní. Snaží se zaujmout ten správný postoj, ale další zpráva zcela popírající tu předchozí jim udělá čáru přes rozpočet.

Buďme si jisti, že o původu, skutečné povaze a dalších záměrech onoho malého viru, nevíme skoro nic. Nejen proto, že zatím není dostatek objektivních dat a dlouhodobějších výzkumů, ale také proto, že není zdaleka jisté, zda ke všem datům máme prostřednictvím médií, nerozhodno zda mainstreamových či alternativních, přístup.

Víme jen, že se to malé stvoření chová velmi nevypočitatelně a možná v sobě skrývá tajemství, která, pokud bychom se jim otevřeli v celé jejich šíři a vzájemných souvislostech, by nám pomohla najít mnohem víc pravdy o nás samých a o světě, v němž žijeme, než jsme si nyní ochotni připustit.

Bylo by proto dobré, nedělat předčasné závěry, otevřít se všem možnostem a (byť samozřejmě není namístě odhodit zcela potřebnou a přiměřenou dávku obezřetnosti) hlavně se nenechat strhnout strachem. On má totiž strach obrovskou sílu. Pokud nás pohltí, dokáže i z komára stvořit velké zvíře.

Mimochodem, všimli jste si, jaké emoce ve vás vyvolá zdánlivě nevinné slůvko v palcovém titulku „už“? 

KDO JSME …. JSME OPTIMALISTÉ

Hledáme jednoduchá a efektivní řešení pro všechny oblasti našeho života. 

Optimalista ti dokáže pomoci zoptimalizovat tvůj život ve všech oblastech.

Stačí se na něj obrátit a optimalista  ti najde to nejlepší řešení právě pro tebe!

Potřebuješ pomoci s optimalizací kterékoliv oblasti tvého života? Napiš mám na

spoluprace@optimalista.cz

a do předmětu uveď jméno optimalisty, kterého sis pro tuto chvíli zvolil. 
 
Vítám Vás, dovolte mi, abych se Vám představil.

Michal Schich – jsem optimalista 🙂

Bankovní a finanční specialista, realitní makléř, poradce a optimalista v oblasti “finance a bydlení”. Vyřeším prodej a financování vaší nemovitosti a pomohu zoptimalizovat výdaje vaše i vaší domácnosti.

Vytvořím vám finanční plán a najdeme to nejoptimálnější řešení pro vaši změnu v oblasti financí a bydlení. 

Téměř vždy se vyplatí svěřit se do rukou odborníkovi, který perfektně zná jak obchodní specifika finančního trhu, tak i právní náležitosti.

Poradím, pomohu a vysvětlím! Jsem zde pro vás.