Největší energii má cesta vpřed!

Největší energii má cesta vpřed!

Covid – 19, covid – 19 a ještě jednou covid- 19. Očkovaní proti neočkovaným, restrikce, ekonomická krize, skryté války, zotročení lidstva, boj o poslední zbytky energie, restart civilizace, zánik ekosystému, hysterie, vztek, nehorázné lži, nenávist a bezmoc. Směsice chaotických energetických výbojů, které nás zuřivě pronásledují kamkoliv pohlédneme. Rozpad stávajících struktur je provázen hlubokými ataky nejen do našich myslí, ale už i do našeho soukromí, do naší fyzické intimity. Takový zdá se dnešní svět. A takový přitahuje naši pozornost. Už jsme jistě mnohokrát zažili dlouhou kolonu na dálnici v opačném směru, než ve kterém se stala nehoda, neboť zvědavci okukovali neštěstí. A takhle nějak jsme vtahováni do pavoučích sítí těch, jimž chceme uniknout z dosahu.  Nejprve přicházíme potichoučku jako zvědavci, po čase se velmi nenápadně stavíme na jednu ze soupeřících stran a končíme, sami rudí emocemi, uprostřed bitevního pole. V tu chvíli naše cesta ven ze začarovaného kruhu končí.

Neodolali jsme pokušení ohlédnout se zpět ve snaze přijít věci na kloub a už se zmítáme v síti. Jako už tolikrát předtím…

Nedochází nám, že pohled zpět nás mohutnou silou vtáhne do vroucího kotle rozpadajícího se světa. Pokud se budeme ohlížet a budeme se snažit bojovat vnitřně nebo navenek s dorážejícími přízraky, nemůžeme vyhrát. Je právě cílem těch, kteří domnělé zuřící války stvořili, sami ukryti v podzemí a ponořeni do válek skrytých, očím veřejnosti utajených, vyvolat strach a boj mezi všemi. Strach a boj přináší energii. Poslední, která ještě na světě zbyla.

Na nás je nenechat se zatáhnout do bojů a válek. Neztrácet cennou životní energii, byť by to bylo pro zdánlivě sebevznešenější cíl. Jedinou cestou jak uniknout ze zuřícího pekla je cesta kupředu. Cesta k budování svých životů, které stojí pevně na vlastních nohou. Tak pevně a jistě, že je žádný otřes tam dole nemůže strhnout na kolena. Nečekejme, že se věci stanou „samy“. Jen pojďme vytrvale vpřed a neohlížejme se za sebe. Ten kdo má dorazit za námi, přijde. Ten kdo se rozhodne zůstat, zůstane, ať už se nám to líbí nebo ne. Nepátrejme po důvodech, nehledejme viníky. Byl by to jen pohled zpět a ztráta energie. Neztrácejme čas a pojďme stále kupředu. Věci samy vyjdou na povrch, až budeme v bezpečí.

A slyšme následující poselství: „Největší energii má cesta vpřed a nástroje, které ji provázejí.“

A je to cesta jediná.

Jediná skutečně svobodná!

Radek z webu www. optimalista.cz