Optimalizace výdajů domácnosti, aneb čím začít!

Optimalizace výdajů domácnosti, aneb čím začít!

Jak mít vše, co potřebuji a nemít pocit nedostatku. Nešetřím – Optimalizuji!

Proč optimalizovat?

Je známo, že všechny přírodní systémy jsou nejstabilnější při vynaložení minimálního možného množství energie. Pokud tedy chceme co nejlépe využít proudu našeho života, musíme ho optimalizovat, a to ve všech jeho oblastech.

Ale nejde o šetření. Šetření je poháněno energií nedostatku a nouze a ta zrcadlí zase jenom nedostatek a nouzi.

Optimální proud energie je ten, který využívá naprosto dokonale vše, co je kolem nás a tím vytváří v našich životě hojnost ve všech jeho oblastech.

Optimalizace je transformací ve hmotě. Je to dokonalé využití veškerého potenciálu, který je v nás i kolem nás, naplněné radostí z tvorby.

Vlastníš nemovitost, která není využitá? Najdi řešení, jak ji využít! Máš výtvarný talent? Maluj! Máš hudební talent? Hraj. Baví tě šití? Ruční práce? Rád pracuješ se dřevem? Umíš stavět domy? Vytvářet krásné zahrady? Tak šij, tvoř, vyráběj, stav… Třeba jen pro sebe, ať se nemusíš obklopovat bezduchými věcmi a zbytečně neplýtvat energii. Bude-li mít tvoje tvorba hodnotu i pro jiného, poskytni mu svoji energii a obohať svůj život výměnou za jeho energii. Tím obohatíš Jednotu a zachováš rovnováhu. Stabilitu.

Toužíš po něčem, co ti zpříjemní život? Hledej tu nejoptimálnější cestu. Užívej si to a raduj se z tvorby.

A proč jsi vlastně procházel dlouhou a bolestnou cestou transformace, když tvoje cesta končí tam, kde začala?

Protože teď ses naučil přijímat sám sebe a beze zbytku i vše, co k tobě přichází. Protože teď už víš, co je harmonie a stabilita. Znáš hodnotu vlastní energie i energie druhých. Zbavil ses pocitů viny, obav z nedostatku i zátěží a nánosů minulosti.

Můžeš svobodně tvořit svůj nádherný svět plný barev a hojnosti. Bez omezení… 

Optimalizace je proces. Jsem-li trpělivá, dojdu za čas k absolutní spokojenosti. Nekladu na sebe vysoké nároky. Jdu krok po kroku. Dnešní malý krůček k optimalizaci naší domácnosti.

A proč zrovna bezlepkový chléb? Klasická mouka mi nevyhovuje. Cítím se po ní těžká a tento chléb zcela vyhovuje mým potřebám. Pokud to není váš šálek kávy, 🙂 upečte si klasický chléb a uvidíte, jakou energii vám přinese. 

Bezlepkový chléb v obchodě pořídím za 99 Kč váha 250g. To je fakt …

Můj doma upečený chléb váží 1641g. Náklady na jeho výrobu: 

Schär Mix C Bezlepková směs 1 kg za 99 Kč

800ml vody. (já mám studnu, čili skoro bez nákladů)

1 droždí. Cena cca 10 Kč

40g olivového oleje cena 8 Kč

1 hodina pečení 2KW cca 10Kč

2 lžičky soli a jedna lžička cukru cca 0.26 Kč

100ml mléka cca 1,7Kč

Přičteme ještě 10Kč pro strýčka příhodu

A jsme v tom za 139 Kč. A teď mrkám na drát. Za tuto částku jsem vyrobila rodinný chléb o váze 1641g. Optimalizace přináší do mého života hojnost 504,50 Kč, a to z jednoho bochníku chleba, kterou mohu použít pro svou další tvorbu. Tento způsob mě tedy nabíjí 🙂

Optimalizace výdajů domácnosti

Videorecept na rychlý a jednoduchý bezlepkový chléb.