Program sebedestrukce, kolektivní sebevražda!

Program sebedestrukce, kolektivní sebevražda!

Jedním z nejzásadnějších programů, které si neseme každý ze svého dětství a také z dávné minulosti našeho světa, a to od počátku válek, je bezesporu program sebedestrukce. Každý z nás ho máme zapsaný v našem egu tlustým písmem. Ano, skutečně je tomu tak! Program sebedestrukce je velmi silným nástrojem našeho ega. Málokdo ale ví, že ego je dobrý sluha, ale špatný pán.

Co se vlastně děje s vaším životem, pokud jsme pod vlivem programu sebedestrukce?

Hlavním následkem tohoto programu je vliv na naše zdraví! Deprese, obrovský tlak, který se projevuje přemírou práce na sobě! A dokonce nás tento program podprahově nutí odepřít si v životě příjemné pocity a dovolit si být šťastní! Naše ego nás na základě tohoto nenápadného zabijáka zacyklí v pasti s názvem „bolestná minulost“. Jedeme na dluh své životní energie, protože každý zmařený a nedokončený pokus o jakoukoliv změnu v našem životě nás pouze utvrdí v tom, že si nezasloužíme žít život podle svých představ a naše ego nás stále utvrzuje v pocitu, že jsou důležitější věci na světě, než naše spokojenost!

Opravdu tomu tak je, co myslíte?

Skutečně jsou v našem životě důležitější věci než naše spokojenost?

Jak se cítí vaši kolegové v práci a vaše děti, když máte dobrou náladu?

A jak se cítíte vy, pokud se na malou chvíli zapomenete ničit pocity viny?

Já sama zastávám názor, že není nic na světě důležitější, než má spokojenost. Jakmile jsem spokojená já, mohu naplnit klidem a spokojeností svou rodinu, dělat kvalitně svou práci a to, co mě skutečně baví. Pro začátek je potřebné se přinutit myslet pozitivně. To je první krok k úspěšnému startu. Vytyčit si cíl, kterého chci dosáhnout a udělat první krok! Uvědomím-li si, že na mé spokojenosti mohu postavit svůj kvalitní život, pak mám ten nejlepší důvod zajímat se o to, jak program sebedestrukce změnit a tu obrovskou energii použít místo pro vlastní sebedestrukci, pro svou neomezenou tvorbu!

Máte pocit, že je váš život důležitý? Ano?

Pak je potřeba si procítit, co vás udělá šťastným a vrhnout se do toho!

Nejtěžší je překonat svůj vlastní strach, že pokud si dovolíte dělat věci po svém, lidé okolo vás se naštvou nebo jim budete chybět. Nejčastějším důvodem, proč lidé nakonec svou svobodu přestanou hledat je ten, že jim někdo z jejich okolí namluví, že to není pro jejich dobro. Nejčastějším „poutačem“ je partner, který, pokud se například partnerka rozhodne budovat kariéru a partner by se musel starat o děti, samozřejmě po změně netouží. A protože se této změní bojí jak čert kříže, začne si vymýšlet tisíce důvodů, proč to v tuto chvíli nejde. Proč např. nemáte mít kancelář- nájem je nehorázně vysoký, že ano?! Nafta je drahá jako pes a dětem se bude stýskat. A co potom partnerovi 🙂 Viďte?

A strašáci jsou na světě, že?

Skutečně si myslíte, že komukoliv prospějete, když zatnete zuby a budete dělat to, co se od vás očekává, namísto toho, abyste si dopřáli trochu osobního prostoru?

Tina Hartmannová

Osobní, životní a mentální kouč