Trendy v líčení- Make-up a jak na něj.

Trendy v líčení- Make-up a jak na něj.

 

V minulém článku jsem vám popsala, jak by měla vypadat rutina v péči o pleť. 

Nyní se podíváme na to, jak se vyznat v produktech líčení pleti a jak si vybrat ten správný a přirozeně vypadající.

Nejprve si pojďme připomenout, že i pod make-up je potřeba pleť nahydrovat. Správné množství krému, které pod make-up použít, poznáte tak, že je po jeho vstřebání pokožka mírně lepkavá na dotek.

Další krok, o kterém jste možná už slyšely, je báze pod make-up. Báze má za úkol pleť buď vyhladit, stáhnout začervenání, zmatnit, či projasnit. Většinou narazíte na takové, které jsou plné silikonů. 

Efekt udělají perfektní, ale po dlouhodobém používání mohou rozšiřovat a ucpávat póry a to je velmi nežádoucí. Ovšem, ne všechny báze jsou plné silikonů. Jsou i takové, které o pleť pečují a naopak jejich denní používání pleti velmi prospívá. V příštím článku vám ukáži všechny tyto produkty, se kterými mám dobrou zkušenost.

Pojďme se tedy podívat, jak se vyznat v  základním pilíři celého líčení. Nejprve se mrkneme na druhy líčidel, se kterými se setkáme.

TINTED MOISTURIZER/TINTED BALM – tónovaný hydratační krém či balzám. Zařadila bych ho spíše do péče. Je to v základu krém, který v sobě obsahuje směs výživy a je zatónovaný. Má lehké krytí a je v dostání ve variantách pro všechny typy pleti. Můžete ho použít jak celoročně, tak i jako odlehčenou variantu líčení na léto.

BB KRÉM – BB je zkratka Beauty Balm a společně s tónovanými balzámy patří do kategorie pečujících přípravků. Má lehké až střední krytí, sjednocuje pleť a stejně jako tónované krémy můžete vybírat z variant určených pro jednotlivé typy pleti.

MAKE-UP – zde se setkáme s plnou škálou krytí, od toho lehkého až po plné. Také od projasňujících, až po matující. Make-up již spadá do kategorie líčidel. Je ovšem možné sehnat make-up obohacený o pečující složky, které jsou za mě nejlepší.

Výběr make-upu je velmi důležitý. Je potřeba vybírat tak, aby sedl vašemu typu pleti. To znamená, že pokud máte suchou či zralou pleť, vyhněte se matujícím přípravkům a vybírejte z make-upů či BB krémů, které v sobě mají i pečující složky. Pro suchou, zralou, dehydratovanou, normální až smíšenou pleť je tedy možné hledat jak make-upy s vyživujícími složkami (větší krytí a případná výdrž), tak i BB KRÉM nebo TÓNOVANÝ KRÉM. A nebojte se pořídit si tyto produkty v projasňující verzi. Tuto variantu velmi doporučuji! Zářivá a zdravě vypadající pleť je nyní v kurzu!

Pro pleť mastnou a  náchylnou k akné doporučuji vybírat make-up, BB či tónovaný krém podle toho, jakou míru krytí požadujete. Vybírejte varianty nekomedonní, které pleť hydratují, ale nepromastí. Můžete zde sáhnout po matujících, či polomatných make-upech. Ale vyplatí se také použití projasňujících produktů, záleží na individuálním stavu vaší pleti. Pokud trpíte vážnějšími formami akné, je vhodné vše konzultovat s dermatologem. A opět dejte pozor na přemíru silikonů! Obzvlášť mastnější pleť je náchylná na zvětšené a ucpané póry!

 

Jak vybrat správný odstín?
Ať už nosíte jakýkoliv make-up, nikdy by na vaší pleti neměl být produkt vidět. Pokud vyberete správnou barvu a dobře produkt zapracujete, bude vše působit naprosto přirozeně.

Každá z nás má jiný tón pleti. V základu máme buď teplý, studený nebo neutrální. Podívejte se na své žíly. Pokud jsou zelené či zeleno modré, máte teplý tón pleti. Pokud jsou vaše žíly fialové nebo modré, máte studený tón pleti. A pokud si nejste zcela jistá, máte neutrální tón pleti. Jak ovšem vybrat takovou barvu make-upu, která vám bude opravdu sedět? Při zkoušení make-upu proveďte následující test: Prstem natřete vrstvu make-upu směrem od shora dolů, namísto od čelisti na krk. Ten pruh, který zdánlivě zmizí a splyne tak s vaší pletí, je vítěz a bude na vás vypadat nejpřirozeněji. Klidně si u testu udělejte krok zpět od zrcadla. Ideální je dělat tento test na denním světle.

 

Jak nanášet?
Vždy nanášejte od středu obličeje a roztírejte do krajů. Dejte pozor na přechod mezi obličejem a krkem! Žádné ostré hrany! Vše hezky do ztracena.

Měkký a ohebný = střední krytí
Tuhý a tvrdší = maximální krytí
HOUBIČKA- poskytuje maximální krytí, určená k technice zaťupávání make-upu.

PRSTY- Vhodné pro rychlou aplikaci zejména produktů s lehkým krytím na bázi krému. Pamatujte, že roztíráním prsty docílíte vždy nižšího krytí.


ŠTĚTEC- Štětcem docílíte středního až maximálního krytí toho daného produktu který používáte. Pro domácí použití mám ráda dva druhy štětců: plochý a kulatý. Plochý štětec můžete použít na tónovaný krém nebo BB. Nejradši ze všech mám ale ty kulaté. Nezanechávají stopy tahů štětcem a z mé zkušenosti je aplikace rychlejší a preciznější. V závislosti na technice nanášení, množství štětin a „tuhosti“ vám štětec umožní míru krytí.

Přesto, že je tento článek obsáhlejší, věřte, že aplikace make-upu je jednoduchá. A pro ty z vás, co nemají s make-upem velké zkušenosti, stačí získat trochu cviku.