Trendy v líčení. PĚSTĚNÁ PLEŤ JE ZÁKLAD

Trendy v líčení. PĚSTĚNÁ PLEŤ JE ZÁKLAD

Dlouho jsem přemýšlela, jak tyto články pojmout tak, aby to nebyla jen další řada z beauty rubrik, kterých je plný internet. A vyšlo mi z toho několik následujících rad, které bych vám všem chtěla předat.


PĚSTĚNÁ PLEŤ JE ZÁKLAD

Prvně považuji za důležité zdůraznit, že opravdu každá žena je krásná a má své osobní kouzlo. Ať už to zní jakkoliv otřepaně, není to jen prázdná fráze. Nezáleží na tom, jestli jste ještě náctiletá, nebo v důchodu, zda máte pět dětí nebo žádné, nezáleží ani na tom kolik vážíte, nebo na tom, jestli máte tvář plnou akné či vrásek. 


Každá, ale opravdu každá žena je nádherná svým vlastním způsobem a každá z nás je jedinečná.


První z trendů, který se ve světě krásy ujímá vedení je SEBELÁSKA. 

Dala jsem to pro vás na první místo. Je totiž opravdu velmi důležité co z vás vyzařuje, a pokud se žena nemá ráda taková jaká je, neexistuje žádný make-up, který by to zamaskoval. Cesta k sebelásce není tak jednoduchá jako cesta do obchodu pro nová líčidla. Mít ráda sama sebe a cítit se dobře ve vlastním těle, je totiž to nejpřitažlivější, protože to vyzařuje právě z vašeho nitra. 


A abych vám pomohla docílit takového láskyplného stavu, dávám vám tento tip:

PEČUJTE O SEBE!

Dávejte svému tělu lásku a tělo vám ji vrátí zpět.Jak je z nadpisu patrné, obrovským trendem se stala
ZDRAVĚ VYPADAJÍCÍ PLEŤ.

A tudíž ještě důležitější než kvalitní make-up je správná péče a čistění pleti. 

Zde jsou jednotlivé kroky, které by se měly stát vaší denní rutinou.


Čištění a odličování


Každé ráno a večer pleť čistěte. To znamená ráno jemným čistícím přípravkem (např. gelem, kterým umyjete obličej stejně jako myjete svou pokožku ve sprše) a večer se nejprve odličte (odličovací balzámy, micelární vody apod.) a poté stejně jako ráno umyjte obličej jemným čistícím přípravkem. 

Čištění musí být k pleti šetrné. Správně padnoucí čistící přípravek poznáte tak, že po umytí nemáte pocit pnutí a potřebu se okamžitě namazat.

Tonizace a hydratace
Tonikum je další velmi důležitý krok. Po umytí vrací vaší pleti kyselé pH, bez něj je pleť náchylná k infekcím a nedokáže pojmout veškeré účinné složky v krémech.
Až po toniku přichází na řadu hydratace. Vyberte si hydratační krém vhodný pro váš typ pleti, nevynechávejte a mažte se každý den ráno i večer

Exfoliace
Jinak řečeno, odstraňování odumřelých kožních buňek je nesmírně důležitý krok! Pleť je rozzářená a hladká a tudíž i make-up, který na ní nanesete, vypadá přirozeně. Spočívá v pravidelném používání AHA kyselin nebo enzymových peelingů. Exfoliaci můžete zařadit jako zvláštní krok, nebo můžete využít exfoliační složky jako součást čistících přípravků, krémů nebo tonik.

Abychom v tom tedy měli jasno, zrekapituluji:
Ráno: Čištění – Tonizace – Hydratace
Večer: Odlíčení – Čištění – Exfoliace – Tonizace – Hydratace

 

Všechny výše uvedené kroky doporučuji dodržovat bez ohledu na to, jaký typ pleti máte, rozdíl ovšem bude v jednotlivých přípravcích. 

Autorka článku: Petra Ivaničová Vizážistka

 

Sebeláska se skloňuje v každé vrstvě vědomí. Popravdě, toto slovo ve mě vyvolává určitou vibraci ega. Nahradila bych ho slovem SEBEPŘIJETÍ. V úrovni duše cítím toto:

Je to stav zcela vědomého přijetí sebe samé a svých domnělých nedostatků. Skutečné uvědomění si sebe v pravdě o sobě samé a procítění svého těla a své duše v jejich kráse. 

Vážím si sama sebe a své energie. Uvědomuji si, že zdraví mého těla a zdraví mé mysli jsou nejdůležitějšími skutečnostmi v mém životě. Rozhoduji se zacházet se svou životní energií tak, aby na prvním místě bylo vždy mé zdraví. Rozhoduji se učinit potřebné kroky k mému absolutnímu zdraví. Rozhoduji se věnovat si potřebnou energii, neboť si sama sebe vážím! Tina Hartmannová, mentální kouč

Online kurz sebepřijetí a rozvoje osobnosti

Tento kurz je zaměřen na vaši osobnost a její rozvoj. Na posun ve všech oblastech života.

Hlavně se zaměříme na oblast práce a finance!

|Proběhne v neděli 4.10.2020
| 21:00-22:00. | Délka 60 minut.
| Cena 350 Kč a zaplatíte až po kurzu!